Jak wybrać płyn hamulcowy?
Wybór płynu hamulcowego nie jest w cale taki oczywisty i prosty jak się wydaję. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się najważniejszych rzeczy na które warto zwracać uwagę.
2021-01-22, 11:44

Wybór płynu hamulcowego - Co powinniśmy wiedzieć?

Przede wszystkim ważną kwestią jest regularna kontrola naszego układu hamulcowego. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Skuteczność z jaką hamujemy zależna w dużym stopniu zależna jest od płynu hamulcowego. Wiele osób bagatelizuje i zapomina o jego wymianie. Może to się skończyć z tragicznym skutkiem podczas prowadzenia pojazdu. Wybór płynu hamulcowego jest zależny od wielu kwestii technicznych.

wybór płynu hamulcowego

Rodzaje płynu hamulcowego

Podczas wyboru płynu hamulcowego powinniśmy zwrócić uwagę na ich dostępne rodzaje:

  • Dot 5.1 - wykorzystuje się go w celu polepszenie lepkości i osiągnięcia temperatury 260 °C.
  • Dot 3 - jego skład opiera się na eteru glikolu, temperatura wrzenia wynosi 205 °C.
  • Dot 4 - również bazuje na glikolu, w składzie jest minimalny poziom estrów boranowych, wykorzystuje się go do polepszenia właściwości fizycznych.

Na co warto zwrócić uwagę?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej od wyboru płynu hamulcowego jest zależnych wiele kwestii dotyczących jakości płynu. Należy przede wszystkim uważać na to, aby płyn się nie pienił. Jego właściwości nie powinny wpływać negatywnie na elementy gumowe i metalowe. Do innych cech na jaki należy zwrócić uwagę jest odpowiednia lepkość, rodzaj rozpuszczalnika, higroskopijność.

KONTAKT / AUTOR
EBC Brakes
EBC Brakes Polska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.